مکالمه زبان درباره کار و شغل

مکالمه زبان درباره کار و شغل

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در جلسه مصاحبه شغلی بسیاری از سوالات مشخص و در دسته خاصی قرار دارد. به همین دلیل می توانیم این سوالات کلی را شناسایی و بررسی کنیم و خود را برای جلسه مصاحبه مخصوصا به زبان انگلیسی آماده کنیم.

درست است که در طول جلسه مصاحبه مهارت ها و سطح دانش و تجربه ما باید مورد ارزیابی قرار گیرد، اما معمولا این جلسه نیز با گفتگویی دوستانه شروع می شود. فرد مصاحبه شونده می تواند از همین گفتگو به شیوه ای غیر مستقیم برای معرفی خود استفاده کند و روی مصاحبه کننده تاثیر مثبتی بگذارد.

در اینجا یک گفتگوی معمول و متداول در جلسه مصاحبه شغلی را به عنوان نمونه مکالمه انگلیسی برای مصاحبه بررسی می کنیم. هم چنین نکات بیشتری در فیلم آموزشی مکالمه زبان درباره کار و شغل آموزش داده شده است.

نمونه مکالمه انگلیسی

مسیر تا اینجا چگونه بود؟

با پاسخ به این سوال می توانید نشان دهید شما تا چه حد از ویژگی های مثبتی نظیر نظم، وقت شناسی و … برخوردارید، البته به شرطی که به موقع به محل کار آینده تان رسیده باشید!

?How was your journey here today

Yes, I found here easily. I got up earlier this morning because I was worried about being on time. Fortunately I arrived here 15 minutes early and I was happy for that

  • کمی از خودت بگو

Tell me about yourself, or introduce yourself

I am an active person, I like my major and my work. My strong points are that I am focused, dedicated, enthusiastic.

I want to maintain a healthy balance between my personal and professional life, because .in this way I have a high level of performance at work

  • درباره شرکت ما چه اطلاعاتی دارید؟

این سوال از آن دسته سوالاتی است که حتی اگر از شما نپرسند، می بایست قبل از جلسه مصاحبه شغلی خود به دنبال پاسخ آن باشید. وب سایت و شبکه های اجتماعی راه مناسبی برای به دست آوردن اطلاعات درباره شرکت ها و موسسات مختلف است.

?What do you know about our company

In the build up to the interview I carried out lots of research about your company. I found there are about 50 employee in various role and almost all of them are young. Your company has a good reputation among your rivals.

I always try to be professional and skilled person who would like to work in a company .like yours

  • در پنج سال آینده شما در چه جایگاهی قرار خواهید داشت؟

?Where do you see yourself in 5 years

I would like to develop my skills and knowledge by studying and taking part in good and different classes.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *